Hakkımda

Arama

Hakkımda

Selamlar, ben Yemek Gurmesi. 27 yaşında bir bilgisayar mühendisiyim, İstanbul'da yaşıyorum. İmkanlar el verdikçe bir yerlere gidip kaliteli vakit geçirmeyi, yemek yemeyi seviyorum. Genelde arkadaşlarım arasında, yemek yapmak ve güzel yemek yenilecek mekanlarla alakalı bir şeyleri herkes bana sorar. O yüzden kafamda gidip deneyimlediğim her yeri bir şekilde değerlendirme, ölçme tartma gibi bir modülüm oluştu. Gittiğim yerleri daha sonra başkalarına önereceğim için, yerken değerlendirme yapma gibi bir alışkanlığım var. Bu yorumlarımı da Google yorumları, ekşi sözlük ve diğer mecralarda uzun zamandır yayımlıyorum. Fakat belli bir süreden sonra artık Google yorumları falan kesmemeye başlıyor, baktım ki bana daha değişik bir alan lazım bunun için, bu siteyi kurmaya karar verdim.

Öncelikle söylemeliyim ki, yorumlarımı objektif şekilde yapıyorum. Nasıl eşime dostuma bir şey öneriyorsam, o şekilde burada deneyimlerimi aktarıyorum. Restoranlarla özel bir anlaşmam, konuşmam veya davetim söz konusu değil. Herhangi bir yerden çağırmıyorlar beni, öyle gidip arkadaşlarımla, eşimle, dostumla yediğim yemekleri anlatıyorum. O yüzden objektif olarak değerlendirdiğime emin olabilirsiniz. Yorumlarım ve yazılarım tamamen benim kendi kişisel görüşlerim. Bana çok güzel hizmet veren bir yer normalde daha kötü olabilir, bana kötü gelen bir yer normalde mükemmel olabilir. Sonuçta insanlık hali, hizmet sektöründe fikir ayrılıkları, kalite dalgalanmaları olabiliyor.

Puanlama Sistemi

Puanlama sistemine gelecek olursak, tabii ki belirli kriterlere göre puan veriyorum ve hesaplayarak son puana ulaşıyorum.

Özetle, burada okuduklarınız, gitmeyi düşündüğünüz yerler hakkında fikir vermesi için yazılmıştır. Kendi kişisel görüşlerime göre puanlar veriyorum. Okurken buna göre değerlendirmenizi isterim. Herkese iyi okumalar!

Dipnot

Normalde burada bir yazı yazarken özellikle pozitif yönlere odaklanmaya, kırıcı eleştiri yapmak yerine yapıcı ve yol gösterici yorumlar yapmaya özen gösteriyorum. Yazdıklarım, kesinlikle kendi düşüncelerim, tamamen tarafsız şekilde yazıyorum. Yorum yaparken kişilerin veya kurumların onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek yazılar asla yazmıyorum. Asla özel bir durumu genele vurmuyorum, bir yere giderken her zaman pozitif ve aç şekilde gidiyorum. Yazdıklarım olumsuz olsa bile asla hakaret, küfür ve zedeleyici yazılar değiller. Bu yüzden yasal olarak burada bunları yazma hakkım bulunuyor.

Yine de, insanlık hali, burada yorum yapılan kurumlardan birisinin sahibi iseniz, yazılanlardan rahatsız olabilirsiniz. Benim yemek yediğim güne özel bir sorun söz konusu olabilir, kısacası yazdığım yazıdan herhangi bir şekilde memnun olmayabilirsiniz. Belki de kurumunuzun bu şekilde bir yazısının olması hoşunuza gitmeyebilir.

Bu tarz durumlarda, bana iletişim bölümündeki formu doldurarak, hangi yazıda hangi kurumun sahibi olduğunuzu, yazıdan neden rahatsız olduğunuzu ve bu konudaki diğer düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz. Yazılarda asla istek üzerine oynama yapmıyorum. Puanlarda asla istek üzerine oynama yapmıyorum. Fakat isteğiniz dahilinde yazıyı komple yayından kaldırabiliyorum. Bu yüzden bana bu formu doldurarak sizin veyahut kurumunuzun hakkında yazılmış yazının kaldırılmasını talep edebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapacağımdan da emin olabilirsiniz.